STOLARKA OKIENNA

Stolarkę okienną zrealizowaliśmy z firmą Pinus. Zdecydowaliśmy się że będzie to drewno w połączeniu z systemem Total Glass.
Zobaczcie sami.

SYSTEM TOTALGLASS został zaprojektowany i wykonany z największą precyzją, nawiązując do najnowszych trendów. Nic tak nie wydobywa uroku nowoczesnej, modernistycznej architektury jak duże przeszklenia.Architektura XXI wieku otwiera się na nową panoramę przestrzeni. Umożliwiają to konstruowane bez ograniczeń typowej stolarki okiennej powierzchnie szklane. To za ich sprawą otoczenie budynku przenika do jego wnętrza. Poszerza się horyzont, bo szerokie okna usuwają bariery między zewnętrzem a wnętrzem domu. Tak duże przeszklenia pozwalają niemal poczuć że wprowadzamy nasz ogród do domu i stajemy się jego częścią mimo iż nadal pozostajemy wewnątrz.Widoczne od wewnątrz drewniane ramy i skrzydła SYSTEMU TOTALGLASS pozwalają łączyć klimat „domowego ogniska” z panoramą zewnętrznego pejzażu. Zewnętrznie okna i drzwi systemu połączone w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb klienta, tworzą idealną płaszczyznę szkła harmonizującą zarówno z nowoczesną bryłą budynku, jak i pięknem otaczającej go natury.


System TotalGlass powstał w odpowiedzi na najnowsze trendy budowlane, w myśl idei: kamień – szkło – drewno. Elementy te, pozostające we wzajemnej równowadze, są wyzwaniem, a zarazem znakiem rozpoznawczym architektury modernistycznej. To synonim budownictwa nowej ery, z jednoczesnym poszanowaniem najlepszych budowlanych tradycji. Drewno to klasyka, kamień – nowoczesność, a szkło – spoiwo, które łączy to, co w architekturze najlepsze, w jakość na miarę XXI wieku. Istotą systemu jest stworzenie idealnej harmonii pomiędzy tradycyjnym oknem drewnianym a unikatowym wyglądem wpasowującym się w ultranowoczesny styl architektoniczny. Od zewnętrznej strony widoczna jest wyłącznie szyba z estetycznym czarnym paskiem. Drewniane ramy i skrzydła, które widać tylko od wewnątrz, nadają pomieszczeniom wizualne ciepło i przytulność. System TotalGlass jest naturalnym łącznikiem między chłodem kamienia a ciepłem drewna. Idea czystego szkła stanowiącego izolator pomiędzy Światem Ciepła i Światem Zimna, pozwalający jednocześnie zajrzeć do każdego z tych światów nawzajem, znany jest ludzkości od dawna. Jednak dopiero teraz za sprawą SYSTEMU TOTALGLASS pomysł tak surowych połączeń wydaje się być naprawdę atrakcyjny.

Nowoczesna architektura wydobywa ze szkła jego lekkość i plastyczność – łączy je w wielkogabarytowe powierzchnie.
System daje możliwość wykonania zabudowy do trzech metrów wysokości bez konieczności stosowania podziałów szkła.
Od strony wizualnej okna i drzwi z wykorzystaniem systemu TotalGlass układają się w idealną płaszczyznę szkła w zestawie z fasadą słupowo-ryglową. Można ją tworzyć w różnych konfiguracjach: duże przeszklenia stałe z oknami balkonowymi, drzwiami przesuwnymi, jak również połączenia strukturalne szyb. System umożliwia łączenie ich w dowolne konstrukcje, bez uszczerbku na estetyce i trwałości.Na stepach stosuje się farbę ceramiczną, która w trakcie hartowania wtapia się w szkło. Daje to efekt „wiecznej gwarancji” bez konieczności jakichkolwiek renowacji. Powstające w ten sposób przeszklenia – choć wydają się lekkie i delikatne jak samo szkło w swej naturze, w istocie są niezwykle trwałe i solidne.
Cała konstrukcja ma niezwykle estetyczny, funkcjonalny i nowoczesny wygląd. Ze względu na specyfikę produktu tj.: okien drewnianych w okładzinie szklanej, istnieje ograniczona kolorystyka wyłącznie od strony zewnętrznej – powierzchnia szklana. Wnętrze może być pokryte lakierem bezbarwnym wydobywającym kontrasty i naturalne piękno użytego drewno lub dowolnym kryjącym kolorem, który dopasowujemy do charakteru wnętrza które ma uzupełnić.
Dodatkowo proces hartowania szkła jakiemu poddawana jest każda warstwa systemu TotalGlass ma za zadanie czynić go wyjątkowo odpornym na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.
Specyfika systemu daje szerokie możliwości jego zastosowania zarówno w apartamentowcach, budynkach rezydencjalnych, wysokiej klasy biurowcach oraz budynkach jedno i wielorodzinnych.Dyrektywa unijna zakłada, że już w niedalekiej przyszłości będzie można budować wyłącznie domy o niemal zerowym zużyciu energii. TOTALGLASS w zakresie energooszczędności wyprzedza dzisiejsze standardy i już dziś spełnia wymagania efektywności energetycznej budynków zawarte w rozporządzeniu w sprawie Warunków Technicznych na rok 2021.
Na energooszczędność budynku wypływa kilka czynników, z których najważniejsze to: kształt bryły, technologia stawiania ścian, konstrukcja dachu, system ogrzewania i wentylacja oraz stolarka okienna. Oknom przypada rola kluczowa, bo odpowiednio dobrane zatrzymują w budynku nawet 30% ciepła. Doskonała izolacyjność cieplna szyb, ramy i całej konstrukcji wyprzedza wiele dostępnych obecnie systemowych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej. Najnowocześniejsza technologia pozwala na duże oszczędności energii zarówno w budownictwie energooszczędnym, jak i pasywnym.
System TotalGlass to idealne rozwiązanie dla domów nastawionych na pozyskiwanie i wykorzystywanie energii słonecznej. Szerokie przeszklenia otwarte na słońce to jedna z wytycznych budownictwa przyszłości – budownictwa super energooszczędnego. Wielkogabarytowe, dobrze izolowane powierzchnie szklane od strony południowej pozwalają wykorzystać naturalne ciepło do efektywnego ogrzania pomieszczeń. Okna takie jak TotalGlass mogą działać jak kolektory słoneczne. Pasywnie pozyskując energię słoneczną wyrównują straty ciepła.
System TotalGlass to rozwiązanie dla koneserów światła. To nie tylko ciepło – to również jasne i doskonale doświetlone wnętrza. Zarówno przez okna panoramiczne, jak i wysokie pionowe, przesuwne i stałe światło dzienne będzie przenikać do pomieszczeń bez ograniczeń i rozświetlać je, ograniczając przy tym wydatki na energię elektrycznąZe względu na specyfikę produktu istnieje ograniczona kolorystyka wyłącznie od strony zewnętrznej – powierzchnia szklana. Wnętrze natomiast może być pokryte lakier bezbarwny wydobywającym kontrasty i naturalne piękno użytego drewno lub dowolnym kryjącym kolorem, który dopasujemy do charakteru wnętrza które ma uzupełnić.
Proces hartowania szkła jakiemu poddawana jest każda warstwa systemu TotalGlass ma za zadanie czynić go wyjątkowo odpornym na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.
Odpowiednio dobrane okna zatrzymują w budynku nawet 30% ciepła. System TotalGlass w zakresie energooszczędności wyprzedza dzisiejsze standardy i już dziś spełnia wymagania efektywności energetycznej budynków zawarte w rozporządzeniu w sprawie Warunków Technicznych na rok 2021.